Ulus Haber
TEV ve KAHEV Güç Birliği Yaptı
Sosyal Medyada Paylaş
24 Ekim 2020
admin

TEV ve KAHEV Güç Birliği Yaptı

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları TEV ve KAHEV kanatları altında eğitim hayatlarına devam edecek.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV),koronavirüs salgınında virüse yakalanıp hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları için el ele verdi.

Eğitime gönül vermiş birkaç kadın hekim tarafından 2017 yılında temelleri atılan ve bugün yurdumuzun her köşesinde, eğitimin her alanında yardım faaliyetlerini binlerce kadın tıp doktoru ve diş hekimi üyesinin çalışmalarıyla sürdüren

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) ile Türk Eğitim Vakfı (TEV) koronavirüs salgınında virüse yakalanıp hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları için güçlerini birleştirdi.

Eğitim hayatlarının sekteye uğramaması ve hayallerinin yarım kalmaması amacıyla harekete geçen KAHEV ile TEV’in iş birliği sayesinde sağlık çalışanlarının tüm Türkiye’ye emanet kalan çocukları, eğitim hayatları boyunca bu iki vakfın kanatları altında olacak.

Salgın sürecinde en ön saflarda virüse karşı savaşırken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına minnet duygularını ifade edebilmek için el ele veren iki kurum, ayrı ayrı başlattıkları “Korona Kahramanlarına Vefa Fonu” ve “Emanetiniz, Emanetimizdir” projelerini birleştirerek, bu süreçte ebeveynlerini kaybeden çocuklara birlikte destek olma kararı aldı.

TEV ve KAHEV Güç Birliği Yaptı
TEV ve KAHEV Güç Birliği Yaptı

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU