Ulus Haber
Son 20 Yılın Rekor Rakamlarına Ulaştı
Sosyal Medyada Paylaş
2 Kasım 2020
admin

Son 20 Yılın Rekor Rakamlarına Ulaştı

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde kuruluşundan itibaren en yüksek çeyrek performansını yakaladı.

Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61 büyüme göstererek, 1,7 milyar TL’lik ciroya ve 62,5 milyon TL net kâra ulaştı. Üçüncü çeyreği kapsayan dönemde e-ticarette ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 123’lük büyüme elde etti.

Yılın ilk dokuz ayında Teknosa’nın toplam cirosu, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 28 artış göstererek 3 milyar 674 milyon TL’ye, karlılığı 15,9 milyon TL’ye ulaştı.

E-ticarette 2020 yılının üçüncü çeyreğinde geçen yıla göre yüzde 123 büyüme elde eden Teknosa, bu büyüme ile birlikte ilk dokuz aylık online cirosunu da 705 milyon TL seviyesine çıkarak geçen yıla göre yaklaşık 4 kat artırdı.

2020 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını değerlendiren Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran şunları söyledi: “Kuruluşumuzdan beri geçen 20 yılın en iyi çeyrek performansını yakaladık. Dijital ve müşteri odaklı dönüşümümüz, sürekli değişen ve artan teknoloji ihtiyaçları karşısında en iyi şekilde hizmet vermemizi sağladı. Bu sayede pek çok kurumun farklı zorluklar yaşadığı pandemi sürecinde Teknosa olarak sağlıklı büyüme ve karlılık hedefimize ulaştık. Rekor satışların ve yükselen performansımızın yanı sıra dayanıklı ve çevik bir organizasyon yaratmayı başardık. Odağımızda dijital dönüşümde hızlanıp, süreçlerimizi yalınlaştırmak ve veriye dayalı olarak geleceği şekillendirmek var.”

Son 20 Yılın Rekor Rakamlarına Ulaştı
Son 20 Yılın Rekor Rakamlarına Ulaştı

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU