Öztunç: Bir Şeyler Oluyor Hatay’da

Öztunç Bir Şeyler Oluyor Hatay’da
Paylaş
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç,  katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hatay’da yaşananların Türkiye’yi karıştırmak isteyenlerin işi olduğuna dikkat çeken Öztunç şunları söyledi: “Öncelikle ben dünkü hadiseden dolayı tüm İskenderunlulara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Güvenlik güçlerimizi kutluyoruz. Güvenlik güçleri büyük bir faciaya engel oldular, kahramanlık yaptılar. Ben her güvenlik görevlimize teşekkür ediyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Bir şeyler oluyor Hatay’da. Hatay Türkiye’nin medeniyetler mozaiği bir kenti. Kozmopolit bir kent, her toplumdan insanlar var. Birileri sanki Hatay üzerinden bir şeyler yapmaya çalışıyor ama Hataylı buna izin vermeyecek. Geçmiş yangınlarda da bölgeye gitmiştim, yangının sebeplerini ve çözüm önerilerimizi bir rapor haline getirmiştik. Hatay’da yangınlar büyük sıkınlar oluşturmaya başladı. Hatay’da büyükşehir belediyesi sıkı müdahale ediyor, sıkı müdahale ediyor ama ciğerlerimiz yanıyor, ciğerlerimizi yakıyorlar. Hatay yanmıyor Hatay yakılıyor. Orman yangınların sorumluları kimlerse bulunmalı.

Terör mü yakıyor, birilerine arazi çıkartmak için mi yapıyorlar. Kendiliğinden mi çıkıyor. Ama Hatay’da bir provokasyon var. Türkiye’yi karıştırmak isteyenlerin işidir. Az önce söylediğim gibi Hayat medeniyetler kenti. Hatay üzerinden bir kaşıma durumu gibi bir şey söz konusu. Hatay insanı buna asla izin vermez. Hatay insanı çok yiğittir, birbirlerini çok severler, sevgi kentidir Hatay.”

SHA

Öztunç Bir Şeyler Oluyor Hatay’da
Öztunç Bir Şeyler Oluyor Hatay’da
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM