Mesai Saatlerinde Değişiklik

Mesai Saatlerinde Değişiklik
Paylaş
 

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada Covid-19 nedeniyle mesai saatlerinde değişikliğe gidildiği belirtildi.

Ankara Valiliği twitter hesabında yapılan paylaşımda: “Korona salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla valiliğimize bağlı kurumların çalışma saatlerinde bazı değişikliklere gidildi.

Değişikliklerle Kontrollü Sosyal Hayat çerçevesinde yoğunluğun ve salgının bulaş hızının azaltılması hedeflendi.” Denildi.  

Yapılan açıklama ise şu şekilde: “Covid-19 salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu çalışanlarına yönelik ilave tedbirleri içeren 26 Ağustos tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği esası getirilmişti.

Bu kapsamda Valiliğimize bağlı kurumların çalışma saatlerinde bazı değişikliklere gidildi. Değişiklikle Kontrollü Sosyal Hayat çerçevesinde insan yoğunluğunun azaltılması ve böylece salgının bulaş hızının kontrol altına alınması hedeflendi.

 Alınan kararla ilgili kurumların mesai saatleri; 08.00-17.00, 08.30-17.30, 09.00-18.00, 10.00-19.00 şeklinde dört farklı şekilde uygulanacaktır.”

 Mesai saatlerinde değişiklik yapılan kurumlar ve çalışma saatleri şu şekilde:

Mesai Saatlerinde Değişiklik
Mesai Saatlerinde Değişiklik
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM