KKTC’nin Yerli Otomobili Günsel Anavatanda

KKTC’nin Yerli Otomobili Günsel Anavatanda
Paylaş
 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL, MÜSİAD EXPO 2020’de anavatanla buluştu.

GÜNSEL, basın, iş ve siyaset dünyası ile halk tarafından yoğun bir ilgi ve heyecanla karşılandı. GÜNSEL’in ilk modeli B9, fuar alanı dışında gerçekleştirilen test sürüşlerinden tam not aldı. İkinci model J9’un konsept tasarımı da görücüye çıktı. 21 Kasım’da tamamlanan fuarın ardından GÜNSEL ekibi ve araçları KKTC’ye döndü.

GÜNSEL’in KKTC dışında katıldığı ilk etkinlik olan fuar, dört gün sürdü. Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde 100’ü aşkın Türk mühendis ve tasarımcının 1.2 milyon saat emekle ürettiği GÜNSEL’in ilk modeli B9’un tanıtımının yapıldığı fuarda KKTC’nin toprağını, gökyüzünü ve bayrağını simgeleyen sarı, mavi ve kırmızı renklerde üretilen 3 prototip sergilendi. Ayrıca GÜNSEL, ikinci modeli J9’un tasarım konseptini de otomobil meraklılarıyla buluşturdu.

İş Dünyasından Yoğun İlgi Gördü…

GÜNSEL B9’un üretimi için 28 ülkeden 800’ün üzerinde tedarikçi ile anlaşma imzalandı. Böylece GÜNSEL, Türkiye dışında başka bir ülke tarafından tanınmayan KKTC’nin küresel ekonominin bir parçası haline gelmesinde önemli bir katkı sağlamış oldu. GÜNSEL’in anlaşma imzaladığı tedarikçilerden yaklaşık 400’ü Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Tedarikçileri de MÜSİAD EXPO 2020’de GÜNSEL standını ziyaret ederek aracın son halini inceledi. GÜNSEL, otomotiv dünyasından birçok sektör temsilcisinin de ilgi odağı oldu.

GÜNSEL, Test Sürüşlerinde Tam Not Aldı

18 Kasım’da açılışı yapılan MÜSİAD EXPO 2020’da, fuar alanı dışında oluşturulan test sürüş alanında, GÜNSEL’in test sürüşleri de gerçekleştirildi. Dört gün süren test sürüşlerinde GÜNSEL B9’u 100’ün üzerinde kullanıcı test etme fırsatı buldu. GÜNSEL’in sürüş performansını deneyimleme fırsatı bulan gazeteci ve sektör temsilcileri GÜNSEL’in performansına tam not verdi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Mobil Sürüme Geç