İndirim Günlerinde Akıllı Alış Veriş Taktikleri

İndirim Günlerinde Akıllı Alış Veriş Taktikleri
Paylaş
 

Türkiye’de Muhteşem Cuma, Şahane Cuma adlarıyla düzenlenen yılın en önemli alışveriş festivaline birkaç gün kaldı.

Birçok firma kampanyalarını Kasım ayına yaysa da milyonlarca kişinin gözü, 27 Kasım Cuma günü saat 00.00’dan itibaren başlayacak indirimlerde.

Pandemi nedeniyle, alışveriş merkezleri ve mağazalarda oluşacak yoğunluktan kaçınmak isteyenler, bu yıl ağırlıklı olarak kampanyalara internetten katılacak.

Bu yüzden hem global hem de Türk e-ticaret firmaları, sanal dünyada düzenledikleri yoğun kampanyalar, reklamlar ile tüketicilere ulaşmanın yollarını arıyor.

Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral, kampanyaların ihtiyaçların en uygun fiyata alınmasında büyük yarar sağlamasının yanı sıra, sonradan pişmanlık duyulan alışverişlere de neden olduğunun altını çizdi.

Kayral, her biri “indirim mühendisi” olan üyelerinin deneyimlerinden yola çıkarak, indirim günlerinde akıllı alışverişin nasıl yapılacağı konusunda 7 öneride bulundu:

1- İhtiyaç Listesi Yapın

2- Listenizdeki Ürünlerin Ön Araştırmasını Yapın: Listenizdeki ürünlerin hangi marka ve modelini almak istediğinize önceden karar verin.

3- Alternatif Ürünler Belirleyin

4- Fiyat Araştırması Yapın

5- Para İadeli Siteleri Kullanın: Alışveriş yapacağınız siteye direkt gitmek yerine para iadeli siteler üzerinden giderseniz, bu sitelerin sağlayacağı ek kazanca da sahip olabilirsiniz.

6- Bildiğiniz Mağazalardan Alışveriş Yapın: Kampanya dönemleri kötü niyetli kişilerin de en aktif olduğu zamanlardır. Abartılı indirimlere mutlaka şüpheci yaklaşın. Alışveriş yapacağınızı siteyi iyi araştırın.

7- Kargo Bilgisini İyi Okuyun: Kargonun ücretli mi ücretsiz mi olduğunu araştırın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM